M95 RANGER KNIFE

M95 RANGER KNIFE

Dobrý nůž by měl být bezpečný. Měl by dobře padnout do ruky a mít pevný úchop. Čepel se musí dobře zaříznout do zpracovávaného materiálu. U dobrému nože je samozřejmostí i správné pouzdro. Takové, které nůž udrží na svém místě, ale zároveň uživateli umožní nůž v případě potřeby snadno vytáhnout.

Nůž M95 Ranger (fin. Sissipuukko M95) všechny tyto věci splňuje. Je to nezlomný nástroj vhodný pro potřeby armády, bushcrafterů, lovců a survivalistů - všech, kteří se pohybují v přírodě.

Nůž M95 Ranger byl vyroben s náležitou péčí a jeho materiály byly vybrány precizně s ohledem na potřeby co nejširšího okruhu uživatelů.

Čepel
Čepel modelu M95 je dlouhá 15 cm. Je ostrá, dlouho si zachovává ostří a v případě potřeby se snadno brousí.

Uhlíková ocel je za normálních okolností náchylná ke korozi a bez náležité péče snadno rezaví. V případě nože M95 Ranger byly vlastnosti uhlíkové oceli, jako je odolnost proti korozi, vylepšeny různými typy povlaků.

Vyznačuje se tvrdou, ale přesto odolnou čepelí. Broušení čepele je vhodné pro univerzální použití, což z nože M95 Ranger dělá nástroj, který se osvědčí v každé situaci. Větší kusy palivového dřeva nechte pro sekeru. Tento nůž je nejlepší pro zpracování menších kusů dřeva. Obstojí například při prořezávání křoví.

Nůž M95 Ranger je k dispozici také s částečně zoubkovanou čepelí. Zoubkované ostří je skvělým nástrojem pro řezání lan a popruhů.

Povlak čepele
Standardní čepel je opatřena teflonovým povlakem. PTFE je běžně známý pod obchodním názvem teflon. Teflon chrání uhlíkovou ocel před korozí a snižuje tření, takže na čepeli ulpívá méně nečistot. Povlak rovněž splňuje normy potravinářské certifikace. Tuto vlastnost ocení všichni uživatelé, kteří nožem manipulují s jedlými produkty, jako je zvěřina a ryby.

Rukojeť
Ergonomická rukojeť nože M95 Ranger byla navržena tak, aby si zachovala svou funkčnost nezávisle na podmínkách. Díky své struktuře, úchopu a příjemnému pocitu zůstává tato rukojeť bezpečně v ruce, a to i s mokrými prsty. Nebude vás studit ani v chladném počasí.

TPV (termoplastický vulkanizát) neabsorbuje vlhkost a není náchylný ani na chemikálie, natož na změny teplot. Odolnost materiálu vůči promáčknutí a oděru je téměř neomezená.

Pouzdro
Nůž M95 Ranger je mimo jiné vybaven inovativním pouzdrem EasyLock. Nůž pevně sedí v pouzdře, ale v případě potřeby jej lze snadno vytáhnout jednou rukou. Poutko na opasek pouzdra je opatřené suchým zipem je kompatibilní se systémy MOLLE a PALS, což otevírá spoustu možností, pokud jde o nošení nože. Nůž M95 Ranger můžete nosit na opasku, na vestě nebo na popruzích batohu. Pouzdro umožňuje horizontální i obrácené nošení.

Kompozitní pouzdro je vyrobeno z kompozitního plastu, který se nezničí vlhkostí, a je oboustranně použitelné ihned po vybalení z krabice.

Kožené pouzdro nabízí tradiční variantu. Má samostatnou variantu pro levoruké uživatele. Nabízíme také verzi s finským nádechem, kterou zdobí finský erb s motivem lva.

Kydexové pouzdro nemá mechanismus EasyLock, který obsahují kompozitní a kožená verze. I v kydexovém pouzdře nůž M95 Ranger stále pevně drží na svém místě a v případě potřeby jej lze snadno vytáhnout k práci. Odolné, vodotěsné pouzdro lze umístit na opasek uživatele a je vhodné pro praváky i leváky.

Specifikace
Čepel: uhlíková ocel 80CrV2, délka 15 cm.
Rukojeť: termoplastický elastomer (TPE)
Hmotnost: 200 g
Délka: 25 cm
Vyrobeno ve Finsku

Nůž M95 Ranger představuje finské zkušenosti s noži v té nejlepší kvalitě. V jeho designu a provedení je zhmotněno vše, co je nezbytné, bez zbytečných příkras.

Ani nůž M95 Ranger Knife není jen vojenský nůž. Nabízí také spoustu jistoty, výkonu a podpory pro lovce, bushcraftery a další outdoorové nadšence. Je to nůž, který vás nikdy nezklame. Nůž, který funguje v každém ročním období a za všech okolností.

Objednejte si nůž Peltonen

© Copyright 2023 peltonenknives.cz - All Rights Reserved